Logo
Automat
News Angličtina v MŠ Bendova
Angličtina od října 2021 v pátek dopoledne podle časového rozpisu:

8:30 - 9:00 - třída Ježečci
9:00 - 9:30 - třídy Sovičky, Medvídci
9:30 - 10:00 - třídy Žabičky, Veverky, Zajíčci

Výuka angličtiny v naší školce probíhá pravidelně jako součást školního vzdělávacího programu MŠ. Dopolední výuka seznamování dětí s cizím jazykem je doporučována pro lepší koncentraci, efektivitu a přijímání nových informací.

Celoroční projekt výuky angličtiny podle metodiky jazykové školy Wattsenglish probíhá jednou týdně, kdy učitelka MŠ a rodilý mluvčí - pedagog - připravují dětem činnosti s výukou angličtiny. Smyslem je nechat děti vnímat rozdílnost jazyka na podvědomé úrovni. Na začátku projektu výuky angličtiny byla naše MŠ v pokusných, cvičných školách, děti se měli zúčastňovat plošně této aktivity, školeny byly i učitelky MŠ. V současnosti probíhá výuka za účasti rodilého mluvčího a učitelky MŠ.

Spolupracujeme s jazykovou školou Wattsenglish www.wattsenglish.cz při přípravě výuky pro děti a se zajištěním rodilého mluvčího – učitele. Výuka souvisí s tematickými celky vzdělávání, vhodně je doplňuje a respektuje.

Angličtina s WATTSENGLISH je výjimečná v tom, že se děti setkají s rodilým mluvčím, což jim umožňuje seznámit se s angličtinou velmi podobným způsobem, jakým vnímali svůj mateřský jazyk.

V naší MŠ probíhá program English Time, který je speciálně připraven pro větší skupiny dětí ve věku 3–6 let, které se navzájem znají a jsou na sebe zvyklé, neboť spolu tráví celý den. Metodicky vyškolený rodilý mluvčí za námi přichází na návštěvu přímo do oddělení, přítomná paní učitelka vede program a spolupracuje s lektorem. Opakuje pak s dětmi slova, říkadla, písně, které byly pro děti nové. Děti jsou ve svém přirozeném prostředí a nemají problémy s adaptací či případnou stydlivostí.

Organizačně výuka probíhá v jednotlivých odděleních, kde projevili rodiče dětí o toto vzdělávání zájem. Vzdělávání se v první části lekce zúčastňují všechny přítomné děti, v druhé části přihlášené děti na angličtinu.

application/pdf Anglictina 2020 Bendova.pdf (Staženo: 335x - Velikost: 217.62 KB)
11.11.2008 @ Panochova