Logo
Automat
News Dětský aerobic
Dětský aerobic

Aerobik je kondiční cvičení při hudbě pro děvčata od 4 do 7 let. Probíhá jednou týdně v odpoledních hodinách v tělocvičnách MŠ pod vedením paní učitelky Evy Baňkové. Kromě všestranně zaměřené průpravy rozvíjí aerobní cvičení rytmiku, pohybovou paměť, estetiku pohybu a rozvíjí správnou funkci oběhové soustavy předškolních dětí. Příznivě ovlivňuje funkci a strukturu pohybového a dýchacího ústrojí, příznivě působí na nervovou soustavu.
Základy aerobiku se děti učí pomocí básniček. Za doprovodu dětských hudebních skladeb se děti seznamují s veselými aerobikovými sestavičkami. Ty pak předvádějí na různých vystoupeních organizovaných MŠ, jako např.: oslava Svátku matek.

Délka cvičební jednotky je 45 minut. Na závěr každého školního pololetí bude připravena ukázková hodina pro rodiče.
Na cvičení by měla děvčata mít: dres, ponožky bez špičky a paty, přes zimní období tričko a legíny. Gumičku do vlasů (děvčátka s dlouhými vlasy musí mít culíky nebo cop). Děvčata musí mít sundané prstýnky, náramky a řetízky.

Na aerobik budou holčičky nosit sportovní oblečení: pevnou protiskluzovou sportovní obuv, legíny, tričko. Děvčátka s dlouhými vlasy je budou mít sepnuté gumičkou.
06.01.2009 @ Dzarda